Гранулятори – пристрої для формування гранул із сухої кормової суміші, деревини, соломи, сіна.
Гранулятор кормів незамінний у домашньому господарстві. Приватник вибирає модель з урахуванням чисельності свійських тварин та часу, що планується витрачати на переробку необхідної кількості корму. Одним підійде гранулятор комбікорму з продуктивністю 40 кг/год, а іншим необхідне обладнання, що видає 800 кг/год. Результат залежить від моделі та призначення, природно коливається і ціна.
Гранулятори – загальні параметри та характеристики
Природно гранулятор для комбікорму, що видає 40 кг на годину, не зрівняється з агрегатом, що пресує 400-500 кг за аналогічний проміжок часу. І тут виділяємо одразу два види:
Домашні (побутові) – від 40 до 200 кг/год готових міні-гранул, робота від мережі 220 вольт, потужність до 4 кВт.
Промислові – на видачі 300 кг/год і більше, робота від 380 вольт, двигун більше 4 кВт.
Для домашнього господарства можна купити гранулятор комбікорму на 220 вольт, його буде достатньо. Для фермерського господарства потрібен потужніший апарат, тим паче, якщо його планується часто використовувати. А найпотужніші гранулятори встановлюють на великих заводах, агрофірмах (37 кВт і більше).
Загальні характеристики:
Напруга в мережі – 220 або 380 В;
Потужність двигуна – від 1,5 до 37 кВт;
Величина заготівлі – від 2 до 8 мм;
Вага пристроїв – від 70 до 1200 кг.
Як бачите, межі параметрів розширено, тому кожен може вибрати та купити гранулятор для комбікорму, який підійде саме йому за всіма характеристиками, включаючи вартість. Часто техніку використовуються разом із шнеками. Передбачається, що сировина, що переробляється, повинна містити вологості в районі 15%.
Розміри гранул – від 2 до 8 мм
Моделі різної потужності та кількості продукції, що переробляється, мають один однаковий параметр – діаметр пелет. Цей розмір забезпечується отворами у матриці. Чим вони більші, тим більша пресування в діаметрі. Довжина формується заввишки розташування ножа. Можна придбати гранулятор кормів у наборі з 1-2 матрицями на вибір, а також замовити додатковий варіант, щоб мати можливість міняти матриці та формувати палички від 2 до 8 мм в обсязі. Великі розміри – для великої рогатої худоби та виготовлення опалювальних палет, дрібні – для птиці, риби. Від діаметра (розміру) самої матриці залежить кількість отворів, через які проводиться формування пелет.
220 В або 380 В – що вибрати?
Для приватного господарства можна купити гранулятор комбікорму недорого (до 20 тис. грн.) потужністю 1,5 кВт, виробленням до 40 кг/год продукції та роботою від мережі 220 вольт. Решта обладнання від 4 кВт вимагає трифазної мережі на 380 В. Якщо у вас немає такої можливості, доведеться вибирати агрегат менш потужний або робити нову проводку. До кожної моделі ви знайдете опис із зазначеними параметрами. Природно гранулятор 220 у ціні менший, ніж 380 В. Також у продажу є пристрої з можливістю підключення від 220 і 380 вольт, уважно вивчайте характеристики.
Збери свій агрегат самостійно
Виробник пропонує обладнання у стандартній комплектації, за комплект вказується ціна. Але замовник може змінити склад, купити гранулятор без станини та приводу, замовити шківи, вибрати трифазний або однофазний двигун. Матриця входить у набір за замовчуванням, та її розмір (діаметр отворів) вибирає замовник (від 2 мм до 8 мм). Ще можна придбати додаткову матрицю, якщо планується формувати різні в діаметрі заготовки. Усі параметри та характеристики вказано на сторінці обладнання. Для додаткової консультації замовте зворотний дзвінок.