Вибір дитячого матраца – справа важлива та відповідальна. Та це й не дивно, оскільки здоров’я власної дитини найважливіше.
Ну а якщо так, то давайте розглянемо основні правила, яких необхідно дотримуватися в процесі вибору матраца для немовляти і малюка, що підростає.
Жорсткість матраца
Характерно, що основне правило при виборі дитячих матраців – що менше вік, то жорсткішим має бути ортопедичний матрац Київ пов’язує це з тим, що у немовлят хребет не схожий на дорослого, який має S-подібну форму. Хребет маленької дитини поки що розпрямлений, тому для її правильного формування підійде лише жорстка поверхня. Коли вашому чаду «стукне» 2-3 роки, лише тоді йому можна лежати на м’якішій поверхні.
Для новонародженого ідеально підходить жорсткий матрац на основі кокосової койри (волокна). Для старшої дитини підійде аналогічний виріб з прошарками з пінополіуретану або на основі легкого блоку незалежних пружин. Запас міцності та надійності останніх дозволить експлуатувати їх досить довго.
Щоб дихало тіло
Наступне правило – матрац повинен «дихати», тобто добре провітрюватися. Про це просте правило батьки чомусь часто забувають. Не всі матраци ортопедичні з сайту magdek.com.ua інтернет магазину «Магдек» можуть забезпечити вільний повітрообмін, тому зверніть увагу на вироби, у складі яких є такі матеріали: ватин, бавовна, кокосове волокно, холлофайбер.
Геть алергени!
У дитячому матраці неприпустимі складові, які здатні викликати у малюка алергію. Шкіра дитини повинна контактувати з подразниками. Існує думка, що цього можна уникнути, якщо купити матрац повністю з натуральних матеріалів. Але це не зовсім так, оскільки деякі природні складові дорослого матраца можуть стати причиною алергічної реакції у дитини. У поодиноких випадках здатні викликати алергію штучний латекс (пінополіуретан), кокосове волокно, бавовна, ватин, повсть, холофайбер.
До речі, пінополіуретан дуже часто використовується у виробництві дитячих матраців. Цей матеріал сертифікований у Європі.
Щоб спальне місце не було розсадником шкідливих мікроорганізмів, виробники обробляють оббивку матраців особливими складами. антибактеріальними засобами.
Корисні поради
Під час пошуку дитячого матраца батькам варто подбати і про його «одяг» – наматрацнику. Він повинен легко зніматися з матраца, адже у випадку аварії » його потрібно швиденько випрати і висушити. Щоб малюку було зручно спати на наматрацнику, простежте за тим, щоб він мав мінімум швів і був зроблений з натурального матеріалу, наприклад, з жаккарда.
Розміри матраца повинні точно відповідати розмірам дна ліжечка. Зазори тут неприпустимі, бо в них може застрягти ручка або ніжка малюка. Добре, якщо дно ліжечка буде не суцільним, а ламельно-рейковим, щоб забезпечити хорошу провітрюваність матраца та всього спального місця.