Труба — незамінний елемент у багатьох галузях, та й загалом універсальна продукція, якою знаходиться тисяча застосувань. Однак порожнистий металевий циліндр (рідше – паралелепіпед) – не такий простий у виготовленні виріб.
Простіше згорнути трубу з листового прокату та заварити шов. Але за потреби виготовляють і цілісні труби, на яких відсутнє слабке місце у вигляді завареної ділянки. Виробництво зварної продукції дешевше, тому якщо ви вирішили купити труби на truba-stalnaya.com.ua або на будівельному ринку, то можете помітити різницю в ціні. Про те, за які переваги безшовні труби доводиться платити і які вони бувають, зараз поговоримо.
Різновиди за технологією виготовлення
Можна отримати безшовні труби шляхом лиття. У цьому випадку метал розплавляють та в рідкому вигляді заливають у форму. Щоб досягти циліндричної конфігурації, зазвичай використовується метод відцентрового лиття (форму обертають і розплав розподіляється по стінках).
Інша технологія потребує використання прокатного табору. Це обладнання робить у суцільній заготівлі. Так болванка перетворюється на гільзу. Потім необхідно скоригувати конфігурацію. Це робиться методами прокатки та волочіння. Деформація може бути гарячою (з попереднім нагріванням), так і холодною.
Виходить труба, яку правлять та ріжуть на вироби відповідної довжини. Холоднодеформовані вироби відрізняються більш точними параметрами стінок (гладкістю та товщиною), гарячедеформовані зазвичай товщі та шорсткіші. На «гарячі» труби загального призначення сортамент за ГОСТом стартує від зовнішнього діаметра 20 мм та стінки 2,5 мм, тоді як виготовлені холодним методом починаються з 5 та 0,3 відповідно.
Для холоднокатаних товщина стінки – класифікуючий параметр. На основі відношення зовнішнього діаметра (загальної ширини виробу) до стінки, а також при певних значеннях цих параметрів, трубу відносять до особливо тонкостінних, тонкостінних, товстостінних або особливо товстостінних. Докладніше про це ви можете дізнатись з ГОСТ 8734-75.
На що звернути увагу при виборі
Велике значення мають фізико-хімічні властивості матеріалу – від них залежить стійкість виробу до тиску, корозії у різних середовищах (починаючи від експлуатації у вологому місці та закінчуючи перекачуванням різноманітних технічних рідин та газів). Металеві труби виготовляються із різних марок сталі, а також чавуну. Перш ніж вибрати труби на https://truba-stalnaya.com.ua/, уточніть марку та її властивості. Плюс з’ясуйте офіційне призначення виробу. Наприклад, окремі стандарти поширюються на крекінгові труби (нафтогазова галузь) та котельні.
Що стосується типорозміру – дивіться на зовнішній та внутрішній діаметр, товщину стінок та довжину.